Úspěšné turné Campanelly v USA

Campanella v USA

Ve dnech 22. 6. – 8. 7. 2022 absolvoval pěvecký sbor Campanella koncertní turné v USA. Myšlenka uspořádat toto koncertní turné vznikla před 3 lety s cílem navázat na významné úspěchy Campanelly doma i v zahraničí, a také podpořit partnerství měst Olomouc a Owensboro.

Sbor reprezentoval město Olomouc, Olomoucký kraj a Českou republiku v 9 státech USA na 10 koncertech, například na Ambasádě ČR ve Washingtonu, v Českém domě v New Yorku, ve Philadelphii a Cincinnati. Milého přijetí se dostalo Campanelle v partnerském městě Owensboro a turné zakončila koncertem v Gracelandu, v sídle Elvise Presleyho ve městě Memphis.

Program jednotlivých koncertů byl přizpůsoben danému prostředí, v kostele převažovaly duchovní skladby, vystoupení na náměstí v Owensboro, které se uskutečnilo 4. 7. u příležitosti Dne nezávislosti, zase zakončila americká hymna. Publikum bylo na všech místech velmi srdečné – pro děti bylo velkou poctou setkání s paní Janou Kánskou, dcerou Milady Horákové, která přišla po koncertě na ambasádě děti pozdravit.

Během pobytu si mimo koncertů děti zazpívaly takřka všude – na letišti, na Soše Svobody, i v Bluegrass museum. Zážitků je spousta – nezapomenutelné bylo cestování školním autobusem, který je znám mj. z filmu Forrest Gump a rovněž české koláče paní Nadi z Philadelphie. Běžný život v amerických domácnostech mohli zpěváci Campanelly poznat při bydlení v rodinách v partnerském městě Owensboro.  

Turné, které se podařilo uskutečnit za finanční podpory řady sponzorů, včetně Statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje, se zúčastnilo 30 osob – 27 zpěváků ve věku 12-19 let a 3 pedagogové.

www.campanella.cz

PhDr. Iveta Hlubinková

ředitelka ZUŠ CAMPANELLA Olomouc